Ta tema vsebuje 2 odgovora, ima 1 glas, in jo je nazadnje posodobil/a Simon Zarabec 1 leto, 2 mesecev nazaj.
-
AvtorPrispevki
-
Mirko Slosar, Luka Koper d.d.Pozdravljeni,
V Luki Koper pripravljamo nov pravilnik o sankcioniranju kršiteljev zaradi neuporabe predpisane osebne varovalne opreme. Prav tako se soočamo s kajenjem na nedovoljenih mestih (npr. v kabinah strojev). Zanima me na kakšen način ukrepate oz. če in kako sankcionirate kršitelje v vaših podjetjih.
Za odgovore se vam vnaprej zahvaljujem.
Lp Mirko Slosar, predsednik Sveta delavcev Luka Koper
Špela Fortin, Telekom Slovenije, d.d.Pozdravljeni,
v Telekomu Slovenije je osebna varovalna oprema definirana s Pravili o osebni varovalni opremi.
S pravili je določeno kaj delavci uporabljajo pri svojem delu ter kakšnim standardom mora osebna varovalna oprema ustrezati.
Osebno varovalno opremo določimo na osnovi ocene tveganja oziroma opisa delovnih postopkov.Zaposleni so dolžni opremo dosledno uporabljati. V primeru ugotovljenih kršitev se zaposlenega najprej opozori (ustno ali pisno) ter nadalje ukrepa v kolikor se navodilo ne upošteva.
Internega akta, ki bi določal način sankcioniranja nimamo.
V kolikor se zaznavajo nepravilnosti vsekakor predlagam ustrezno interno komunikacijo (obvestilo, navodilo); s katerim se nagovori zaposlene in poudari pomembnost dosledne uporabe opreme.lp,
Špela Fortin
Simon ZarabecPri nas imamo omenjene zadeve opredeljene v hišnem redu, v katerem so predvidene tudi sankcije zaradi nespoštovanja.
Disciplinski postopki se izvajajo čedalje pogosteje, kršitelji pa so bolj ali manj uspešno sankcionirani.
Predlagam, da poskušate najti vmesno rešitev, ko so določene zadeve pogojno-kontrolirano dovoljene, saj boste s tem dosegli večjo učinkovitost spoštovanja pravil, kot pa s popolno represijo, ki se v praksi s časom samo stopnjuje. Srečno! -
AvtorPrispevki